Seura-ja-talli-toimii-yhteistyössä-järjestäen-mm.kilpailutoimintaa.
Olemme koko perheen lämminhenkinen talli Vantaalla!
LAIDUN
DSC_7330
IMG_5267
Hevosten hyvinvointi on meille tärkeää!

Kursseja kevät 2023

Järjestämme kausituntien lisäksi pyhäpäivinä erilaisia tunteja koulu- ja esteratsastuksessa. Tunnit soveltuvat hyvin kevään kilpailuihin tähtääville lisäharjoitukseksi tai muuten vaan ratsastamaan haluaville. 

Tunnit pääsiäisenä:

9.4 klo 15-18 (välissä tunnin tauko hepanlaittoa varten). Istuntakurssi, missä tehdään Cr-menetelmiin perustuvia istunta-ja kehotietoisuusharjoituksia ensin maastakäsin erilaisilla harjoitteilla (1h) ja sitten soveltaen oppeja hevosen selässä (1h). Kurssi soveltuu eri tasoisille ratsastajille (vähintään perustaidot), Soni Tikka

9.4 klo 16-19 (välissä tunnin tauko hepanlaittoa varten). Istuntakurssi, missä tehdään Cr-menetelmiin perustuvia istunta-ja kehotietoisuusharjoituksia ensin maastakäsin erilaisilla harjoitteilla (1h) ja sitten soveltaen oppeja hevosen selässä (1h). Kurssi soveltuu eri tasoisille ratsastajille (vähintään perustaidot), Soni Tikka

10.4  klo 14-15 kouluratsastus tasolla perus/aikuiset ja nuoret, Maria Siekkinen

10.4 klo 15-16 kouluratsastus tasolla edistyneet/kokeneet aikuiset ja nuoret, Maria Siekkinen

10.4 klo 16-17 kouluratsastus tasolla perus/lapset ja junnut, Soni Tikka

10.4 klo 17-18 esteratsastus tasolla perus/lapset ja junnut, Soni Tikka

10.4 klo 18-19 esteratsastus tasolla edistyneet/junnut, nuoret, aikuiset, Soni Tikka

Tunnit Vappuna:

30.4 klo 9-12 (välissä tunnin tauko hepanlaittoa varten). Istuntakurssi, missä tehdään Cr-menetelmiin perustuvia istunta-ja kehotietoisuusharjoituksia ensin maastakäsin erilaisilla harjoitteilla (1h) ja sitten soveltaen oppeja hevosen selässä (1h). Kurssi soveltuu eri tasoisille ratsastajille (vähintään perustaidot), Soni Tikka

30.4 klo 10-13 (välissä tunnin tauko hepanlaittoa varten). Istuntakurssi, missä tehdään Cr-menetelmiin perustuvia istunta-ja kehotietoisuusharjoituksia ensin maastakäsin erilaisilla harjoitteilla (1h) ja sitten soveltaen oppeja hevosen selässä (1h). Kurssi soveltuu eri tasoisille ratsastajille (vähintään perustaidot), Soni Tikka

30.4 klo 13-14 esteratsastus tasolla edistyneet/junnut, nuoret, aikuiset, Soni Tikka

30.4 klo 14-15 esteratsastus tasolla perus/junnut ja nuoret, aikuiset, Soni Tikka

Tervetuloa osallistumaan!

Varaukset Hopotin kautta