Tolkinkylän Ratsastuskoulu on Suomen Ratsastajainliiton hyväksymä ja valvoma ratsastuskoulu. Toimimme Vantaalla aivan Ylästön kupeessa, Tolkinkylän "maalaismaisemissa".

Tolkinkylän Ratsastuskoulu Oy

Olemme perustaneet Facebookiin uuden ryhmän helpottamaan poissaolotuntien vaihtoa. Ryhmä on tarkoitettu TOLKINKYLÄN RATSASTUSKOULUN ratsastajien käyttöön. Voit myydä/vaihtaa kausituntejasi ryhmässä, mikäli et itse niitä halua/ehdi korvata. Ryhmän nimi on TUNTIPÖRSSI/Tolkinkylän Ratsastuskoulu. Kausiratsastajat ja muut tunneista kiinnostuneet voivat liittyä ryhmään lähettämällä liittymispyynnön ylläpitäjille. Tutustu ryhmän sääntöihin tiedostot välilehdellä!

Poissaolotunnit voi tietenkin myös jatkossa korvata vanhaan tuttuun tapaan, käy lukemassa korvaustunneista http://www.tolkinkylanratsastuskoulu.fi/tuntien-peruminen/